Skip to main content

First qualifiers known as Albania heads for second semi

24 December 2010 at 00:27 CET

The second semi-final can be watched live on RTSH at 20:30 CET, via Eutelsat W2, 16°E, 12656V 4883 1/2.

From Thursday's semi-final, the crossed names did not managed to qualify for Saturday's final. The others qualified thanks to the support of a professional jury.

 1. Selami Kolonja - Ëndërr Kosove
 2. Miriam Cani & Alban Skenderaj - Ende Ka Shpresë
 3. Orges Toçe - Mari
 4. Kamela Islami - Jetova Për Të Dy
 5. Blerina Shalari - Lutjes Apo Dashurisë
 6. Ernis Çili & Onanta Spahiu - Fam
 7. Dorian Nini - Mirësevini Ne Shqipëri
 8. Etmond Mancaku - Dashuri Pas Emrit
 9. Ardita Tusha - Dikur Besoja
 10. Klajdi Musabelli - Vetëm Ti
 11. Evans Rama - Sonte
 12. Dorina Garuci - Mirëmbrëma Ëngjëlli Im
 13. Herciana Matmuja - Me Cilin Rri Ti Dashuri
 14. Agim Poshka - Bota.com.vetmi
 15. Marsida Saraçi - Vetëm S'Jemi Në Botë
 16. Entela Zhula - Stuhi Dhe Diell
 17. Ilir Karaferi - Nuk Ke Ketu
 18. Maria Prifti - Pasuri E Pasurive
 19. Megi Laska - Ëndrrat Ekzistojne

Tomorrow, another semi-final shall take place in the lead up to Saturday's final. The last three are new talents:

 1. Adhurim Demiri - 24 Orët
 2. Besa Kokëdhima - E Bukura Dhe Bisha
 3. Emi Bogdo - Letër Për Ty
 4. Denis Hasa - Mbi Xhaketën Time
 5. Kujtim Prodani - Ti Ishe Kreyvepër
 6. Goldi Halili - Në Krahët E Tua
 7. Marjeta Billo - Përjetësi
 8. Françesk Radi - Kemi Dasëm'o
 9. Aurela Gaçe - Kënga Ime
 10. Heldi Kraja - E Diela Pa Ty
 11. Sonila Mara - Egoist
 12. Mateus Frroku - Dimër në Shprit
 13. Xhejsi Jorgaqi - Rastësi
 14. Enkeleda Arifi - Një Dashuri
 15. Kejsi Tola - Pranë
 16. Saimir Braho - Shtegëtar I Jetës Sime
 17. Albi Xhepa & Semi Jaupaj - Dritë
 18. Bledi Poleda - Të Jemi Të Dy
 19. Rudina Delia - Tek Ti Gjeta Dashurinë